برش لیزری در اردبیل                                                                                                                                       برش لیزری فلزات در اردبیل 

چگونه با برش لیزری شروع به کار کنیم؟  
 
برش لیزری در اردبیل ابزارهای بسیار خوبی هستند که امکان ایجاد اشیاهای مختلف را فراهم می کنند.از جعبه های ساده گرفته تا حکاکی گرافیک دقیقِ چوب یا ساخت اشیاء پیچیده سه بعدی.
در این راهنمای مبتدیان ، اصول اولیه نحوه کارِ دستگاه برش لیزری را توضیح خواهم داد ، نمونه هایی از مواردی را که می توان با لیزر تهیه کرد و نحوه ایجاد طرح هایی برای برش یا حکاکی با لیزر را به شما نشان خواهم داد.شما,همچنین یاد میگیرید که از چه ماده ای می توانید استفاده کنید و چگونه به دستگاه برش لیزری, دسترسی داشته باشید.

دستگاه برش لیزری چیست؟ 
 
دستگاه برش لیزری دستگاه کنترل شده ی رایانه ای است که از پرتو لیزر برای برش دقیق یا حکاکی اجسام استفاده می کند.لیزر در اصل فقط دارای نور متمرکز و بسیار تقویت شده است.
پرتو لیزر باعث می شود که مواد بصورت محلی سوراخ، ذوب یا تبخیر شوند.نوع ماده ای که لیزر می تواند برش دهد به نوع لیزر و قدرت دستگاه ویژه بستگی دارد.
 
اصطلاح “لیزر” مخفف “تقویت نور توسط انتشار تحریک تابش” است.فناوری لیزر در دهه 1960 توسعه یافت.
 
انواع برش لیزری وجود دارد.این راهنما به ویژه بر روی لیزرهای گازی و لیزرهای CO2 تمرکز خواهد کرد زیرا این نوع بیشتر مورد استفاده علاقمندان و مشاغل کوچک است.انواع دیگر به عنوان مثال لیزرهای فیبر یا کریستال هستند که بیشتر برای کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.
 

برش لیزری CO2 قادر به برش و حکاکی طیف گسترده ای از مواد غیر فلزی از قبیل چوب ، کاغذ ، اکریلیک ، پارچه و چرم است.برای مطالب و جزئیات بیشتر به اینجا نگاه کنید.
 
دستگاه برش لیزری چگونه کار می کند؟

در دستگاه برش لیزریCO2 ، پرتو لیزر در لوله ای پر از گاز CO2 ایجاد می شود.در مرحله بعد با کمک آینه ها و لنزها ، پرتو لیزر به سمت سر لیزر هدایت می شود و روی سطح مواد متمرکز می شود.موتورهای کنترل شده الکترونیکی سر لیزر را برش می دهند تا شکل مورد نظر را برش داده یا حکاکی کند.شکل توسط یک فایل ورودی تعریف می شود که می تواند یک بُردار یا تصویر شایع باشد.

رسم جزئیات سر لیزر ، آینه تراشیدن و لنزهای تمرکز

هنگامی که لیزر به اجسام برخورد می کند ، در یک دوره بسیار کوتاه ناحیه ی بسیار کوچکی گرم می شود و باعث ذوب شدن ، سوراخ شدن یا تبخیر مواد می شود.

با دستگاه برش لیزری چه کاری می توانید انجام دهید؟

برش لیزری در اردبیل

به طور کلی ، سه کار وجود دارد که یک دستگاه برش لیزری می تواند انجام دهد: برش ، حکاکی و علامت گذاری.
 
بُرش
 
هنگامی که پرتو لیزر از طریق مواد قطعه کار تمام می شود یک برش ایجاد می کند.برش لیزری عموماً بسیار دقیق و تمیز است.ظاهر لبه های بریده شده به مواد بستگی دارد.به عنوان مثال ، لبه های چوب بریده شده معمولی از قهوه ای تیره تر از چوب اصلی است.لبه های آکریلیک تغییر رنگ نمی دهند و بعد از برش لیزر ، براق زیبایی دارند.
 
خرمای(بریدگی ایجاد شده) برش لیزری بسیار کم است.اصطلاح kerf به عرض شیار ساخته شده هنگام برش اشاره دارد.
این ماده از نظر مواد متفاوت است و همچنین به تنظیمات خاص لیزر بستگی دارد.برای بسیاری از مواد،بُرش ایجاد شده جایی بین 0.05 میلی متر (0.002 اینچ) و 0.5 میلی متر (0.02 اینچ) خواهد بود.

حکاکی
 
هنگامی که پرتو لیزر قسمتهایی از مواد بالا را از بین ببرد ،اما از طریق مواد قطع نشود،حکاکی نامیده می شود.
 
علامت گذاری
 
علامت گذاری زمانی است که لیزر مواد را از بین نمی برد اما به عنوان مثال ، رنگ مواد را تغییر می دهد.با برش لیزریCO2 بیشتر در هنگام کار با فلزات از علامت گذاری استفاده می شود.یک راه حل علامت گذاری (به عنوان مثال CerMark یا Enduramark:نوعی از علامت گذاری) روی سطح قطعه کار اعمال می شود.پس از خشک شدن محلول علامت گذاری ، حکاکی انجام می شود.
گرمای حاصل از لیزر محلول را به فلز پیوند می دهد ، و در نتیجه علامت دائمی ایجاد می کند

برش لیزری در اردبیل

نحوه شروع کار با برش لیزر در 4 مرحله 
 
بنابراین می خواهید برش لیزری در اردبیل طراحی خود را برش دهید؟ 
بررسی اجمالی به صورت مرحله به مرحله در مورد آنچه برای تحقق آن باید در نظر بگیرید در اینجا آمده است.
1. به برش لیزری دسترسی داشته باشید.
 
2. یک ماده را برای برش یا حکاکی انتخاب کنید.
 
3. طرح خود را ایجاد کنید.
 
4- برش بزنید یا حکاکی کنید.
 

1. آیا نیاز به خرید برش لیزری دارم؟
 
در بسیاری موارد جواب منفی خواهد بود – نیازی به خرید دستگاه برش لیزری ندارید.
گزینه های زیاد دیگری برای دسترسی به دستگاه برش لیزری وجود دارد:
 
فضاهای سازنده
 
اگر علاقه مند به کسب تجربه ی خاصی با دستگاه برش لیزری فلزات در اردبیل هستید، توصیه می کنم به دنبال یک سازنده محلی باشید.فضاهای سازنده – که گاهی به آنها آزمایشگاه ساز یا مکان هکرها نیز گفته می شود – فضاهای کاری مشترک برای ساخت و یادگیری هستند.
آنها تجهیزات متنوعی مانند پرینترهای سه بعدی ، ماشینهای CNC ، آهن آلات لحیم کاری و اغلب برش های لیزری را ارائه می دهند!
 

مزیت بزرگ سازندگان این است که افراد دیگر در آنجا معمولاً بسیار مفید هستند و غالباً دوره هایی را نیز در مورد نحوه عملکرد دستگاه های خود ارائه می دهند.
انواع مختلفی از مکان های سازنده وجود دارد که برخی از آنها غیر انتفاعی است ، برخی دیگر بر اساس عضویت یا هزینه استفاده برای استفاده از تجهیزات کار می کنند.
 

مدارس ، دانشکده ها و دانشگاه ها
 
به خصوص اگر دانشجو باشید ، مدارس ، دانشکده ها و دانشگاه ها نیز مکان مناسبی برای جستجوی برش لیزری هستند. 

برش لیزری در اردبیل

خدمات برش لیزری در اردبیل

گزینه سوم استفاده از سرویس برش لیزری است.
هنگام کار با یک سرویس برش لیزری ، فقط فایل های خود را برای آنها ارسال می کنید ، یک ماده را انتخاب کرده و سپس شرکت برش را انجام داده و قطعات نهایی را برای شما ارسال می کند.در زیر می توانید برخی از خدمات برش آنلاین لیزر را پیدا کنید یا فقط به دنبال یک فروشگاه برش لیزری محلی باشید.

اسکالپتو

پونوکو

فرمول (آلمان / اروپا)

برش لیزری برش (UK)

خرید دستگاه برش لیزری

اگر تازه شروع به برش با برش لیزری فلزات در اردبیل می کنید ، قبل از خرید برش لیزری سعی کنید یکی از گزینه های بالا را امتحان کنید تا تجربه ای کسب کنید و بدانید که کدام ویژگی ها برای شما مهمتر است.

حتی وقتی فقط به لیزرهای CO2 نگاه می کنید ، طیف گسترده ای از دستگاه های مختلف لیزر موجود است و انتخاب به طور مداوم در حال رشد است.دامنه قیمت بالا است ، با واردات سطح چینی از حدود 500 یورو / دلار شروع می شود و ماشین های درجه حرفه ای چندین هزار یورو / دلار قیمت دارند.

در این راهنما ، وارد جزئیات بیشتری نمیشوم ، اما قصد دارم در پستهای بعدی یک بررسی اجمالی در مورد انواع مختلف موجود در بازار و مهمترین ویژگیهایی که هنگام خرید دستگاه برش لیزری در نظر گرفته ام، بنویسم.

2. چه اجسامی را می توان با لیزر برش داد یا حکاکی کرد؟

دستگاه های لیزر CO2 قادر به برش و حکاکی انواع مواد هستند.با این وجود ، اجسامی نیز وجود دارد که نمی توانند پردازش شوند.
این ممکن است به این دلیل باشد که لیزر نمی تواند اجسام را از بین ببرد ، یا به دلیل ایجاد گازهای سمی به وجود می آید.همچنین ، مواد اشتعال زا قابل استفاده نیستند.
بسته به توان و مشخصات دیگر دستگاه مورد استفاده شما ، حداکثر ضخامت مواد قابل برش متفاوت خواهد بود.قدرت برش لیزر با وات اندازه گیری می شود.
میزان توان معمولی بین 30 وات و 120 وات است.
لیزرهایی که قدرت بیشتری دارند بیشتر در کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

برش لیزری در اردبیل

جهت سفارش خدمات خود با ما در  تماس باشید

منبع خارجی